Soud umožnil Samsungu nahlédnout do podmínek patentové dohody HTC a Applu

0

Určitě si ještě vzpomínáte na nedávnou mimosoudní dohodu o ukončení patentových sporů, kterou mezi sebou uzavřely společnosti HTC a Apple. My pouze víme, že výrobci ukončili na minimálně deset let veškeré vzájemné soudní spory týkající se patentů a zároveň bude HTC platit licenční poplatky za každé prodané zařízení. Přesnou výši poplatků ani další podrobnosti smlouvy však nebyly zveřejněny. Avšak Samsung by tyto podrobnosti velmi zajímaly, a to i přesto, že korejský výrobce údajně žádnou podobnou dohodu s Applem neplánuje uzavřít.

Samsung měl dosud k dispozici jen velmi zkrácenou a nekonkrétní verzi dohody mezi HTC a Applem  o délce 33 slov. Americký soud však schválil, že by měl Samsung mít možnost nahlédnout do kompletního znění smlouvy s konkrétnimi finančními podmínkami. Právnímu oddělení korejského výrobce by mělo informace poskytnout samotné HTC, na veřejnost by se však podrobnosti o smlouvě dostat neměly.

Unavují už Samsung dlouhé patentové spory a chystá se tedy společnost s Applem uzavřít podobnou smlouvu? Skutečný důvod, proč chce korejský výrobce vidět tuto smlouvu, zatím neznáme. Bude však velmi zajímavé sledovat, jakým způsobem se budou v budoucnu vyvíjet patentové spory mezi Samsungem a Applem.

zdroj: ap

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here