Sony Xperii Sola bude možné po aktualizaci ovládat rukavicemi

1

Aktualizace na Android 4.0 Ice Cream Sandwich pro Xperii Sola nepřinese jen novinky v podobě nových multimediálních aplikací, rozšířeného režimu spánku, vylepšené odemykací obrazovky a dalších funkcích, jejichž přehled najdete zde. Xperie Sola bude totiž po updatu také vybavena speciální funkcí s názvem „glowe mode“, která umožní telefon ovládat v jakýchkoliv rukavicích.

Pokud se vám zdá divné, že tato na první pohled hardwarová záležitost je vyřešena pouhou softwarovou aktualizací, nezapomeňte, že Sony Xperia Sola je vybavena netypickým displejem s technologií „floating touch“, který využívá dva typy kapacitních dotykových senzorů. Prvním typem jsou vzájemné senzory, které jsou velmi přesné a podporují multitouch, ale mají malý dosah. Naopak samostatné senzory jsou mnohem větší a vytváří velmi silný signál, který dokáže detekovat prst vzdálený až 20 milimetrů od displeje. Nevýhodou samostatných senzorů je ale chybějící podpora multitouch.

O tom, že „glowe mode“ funguje s téměř jakýmkoliv typem rukavic, se můžete přesvědčit v následujícím prezentačním videu. Aktualizace na Android 4.0 ICS již byla zahájena, ale může trvat ještě několik týdnů, než se rozšíří na všechny telefony.

Sony Xperia Sola má 3,7″ displej s rozlišením 854×480 pixelů a technologií Bravia pro výraznější zobrazení barev, před poškozením ho chrání sklo odolné proti poškrabání. Smartphone je vybaven také dvoujádrovým procesorem ST-Ericsson taktovaným na 1 GHz, 512MB RAM a 8GB vnitřní pamětí, kterou lze rozšířit pomocí slotu na microSD karty. Nechybí ani zadní kamera s rozlišením 5 megapixelů a podpora technologie připojení k internetu HSPA+. Kvalitní a hlasitý zvuk zajistí podpora technologie xLOUD a 3D prostorového zvuku. Baterie by podle Sony měla vydržet až 6 hodin hovoru, 6 hodin přehrávání videa nebo 40 hodin přehrávání hudby.

via ap

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here