Jak se říká, AIBO je zpět. Po více než desetiletí se společnost Sony rozhodla, že vzkříší svou ikonickou značku robotů s novým modelem, kterého nazvali „Aibo“ (číslo modelu: ERS-1000).

www.youtube.com/watch?v=sJciRIZQTg4

Sony tvrdí, že Aibo si může vytvořit emocionální vazbu s členy domácnosti a zároveň jim může poskytovat lásku, náklonnost a radost. Tento robot používá ultrakompaktní pohony, které umožňují tělu se pohybovat po 22 osách. Jeho oči používají dva OLED panely – pro zobrazení různých výrazů. Životnost baterie je stanovena na přibližně dvě hodiny, nabíjení by mělo tvrvat okolo tří hodin.

Podle Sony je chování od tohoto robota Aibo přizpůsobivé, učí se o vlastníkovi, co mu dělá radost a postupně si dokáže zvyknout i na širší prostředí. Využívá technologii hlubokého učení k analýze zvuků a obrazů pomocí série senzorů a využívá data uložená na cloudu.

K dispozici je také aplikace My Aibo, kde máte přístup k nastavení, prohlížení fotografií pořízených z kamery psa a z obchodu si můžete stáhnout další „vylepšení“. Aibo také vyžaduje předplatné, které vychází zhruba na $26 (570 Kč) měsíčně, po dobu nejméně 3 let. Díky tomu máte přístupné Wi-FI a LTE připojení, zálohování na cloud a přístup k funkcím aplikace.

Nový Aibo je v Japonsku již v předprodeji. K prodeji bude oficiálně již 11. ledna 2018. Zatím ještě neexistují žádné informace o tom, kde všude bude k prodeji. Jeho cena by se měla pohybovat okolo $1,700 (37 500 Kč).

Zdroj

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here