Sony představí smartphone se čtyřjádrovým procesorem až v roce 2013

6

Ať už jde výkon procesoru, počet megapixelů fotoaparátu nebo velikost displeje, snaží se výrobci chytrých telefonů o co nejlepší číselné parametry svých výrobků. V poslední době jsou to zejména čtyřjádrové procesory, které se stávají nejdůležitější částí hardwarové výbavy. Svůj model se čtyřjádrem už představili například HTC, LG, Huawei, ZTE a Fujitsu. Pozadu nechtějí zůstat ani Samsung a Motorola, které své čtyřjádrové telefony chystají.

Opakem je Sony, kterému se sice v poslední době na mobilním trhu příliš nedaří (viz finanční výsledky za rok 2011), současnou mánii konkurence ale následovat nechce. Alespoň ne letos, první smartphone se čtyřjádrovým procesorem společnost představí nejspíš až v roce 2013. Na veletrhu MWC 2012 to řekl Stephen Sneeden, manažer produktového marketingu Sony Mobile:

„Přijdeme se čtyřjádrovými procesory, až budeme mít pocit, že výkon bude odpovídat výdrži baterie. V tuto chvíli tomu tak není. Ve druhé polovině roku se přesuneme na architekturu Cortex A15, která podle nás překonává současné čtyřjádrové procesory.“

Sony v roce 2013 posoudí, zda mají čtyřjádra opravdu smysl. Sneeden uvedl, že je důležité, aby neměli vliv na kvalitu, jestli budou poskytovat opravdu dobrý výkon a zda budou náročnější aplikace, které čtyři jádra využijí.

Na rozdíl od jiných výrobců se tedy Sony nebude hnát za čísly a raději dává přednost kvalitě. Otázkou zůstává, jak k tomu přistoupí zákazníci. Podobnou strategii používalo Sony (v té době ještě jako Sony Ericsson) už dříve při nástupu dvoujádrových procesorů. Svá první dvoujádra Xperia S a Xperia Ion představila společnost až v lednu letošního roku na veletrhu CES.

zdroj: pha

6 KOMENTÁŘE

  1. Přesně tak , je to rozumné, HTC se pyšní svým super rychlým telefonem ale ? při používání vydrží téměř 5 hodin. Sony je super značka jen tak dál! PS: Xperia Z ?

    • Sony asi přehodnotilo svojí strategii a nejspíš čtyřjádro představí dřív.

      Mimochodem, důvodem malé výdrže HTC One X není až tolik procesor, ale spíš baterie s nízkou kapacitou.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here