Sony Bravia Smart Stick – miniaturní Google TV set-top box

0

Rodina zařízení pracujících na platformě Google TV se nedávno rozrostla o dalšího člena. Sony se v USA pochlubilo s miniaturním set-top boxem Bravia Smart Stick NSZ-GU1, který je o trochu větší než Chromecast, ale zato vaši běžnou televizi promění v plnohodnotnou Google TV. Háček je ale v tom, že Bravia Smart Stick je kompatibilní jen s letošními modely televizorů Sony Bravia, ke kterým se set-top box připojuje přes MHL port.

Sony Bravia Smart Stick

Díky této krabičce je možné na televizoru například prohlížet internetové stránky, sledovat videa z YouTube, poslouchat hudbu nebo hrát hry. Pokud by vám nestačila nabídka předinstalovaných aplikací, je možné stáhnout další z Google Play Store. Pro uživatelská data je určena 8GB vnitřní paměť.

Sony přidalo několik užitečných vychytávek včetně funkce Picture-and-Picture umožňující rozdělit obrazovku na dvě samostatná okna, přičemž v jednom sledovat televizi a ve druhém například surfovat na webu.

V balení najdeme propracované dálkové ovládání, které má z jedné strany kompletní QWERTY klávesnici a ze strany druhé speciální ovládací tlačítka a dotykový trackpad. Ovladač má také zabudovaný mikrofon umožňující využívat hlasové ovládání.

Sony Bravia Smart Stick NSZ-GU1 už je v prodeji na americkém trhu za 149 dolarů, v přepočtu asi 2 840 Kč. V České republice se zařízení nejspíš prodávat nebude, ale pokud si krabičku dovezete jako suvenýr z dovolené v zámoří, měla by bezproblémů fungovat i v našich podmínkách.

zdroj: Sony Blog via Android Community

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here