Slovo „Phablet“ bylo přidáno do Oxfordského slovníku

0

Samsung Galaxy Note 8.0 Brown

Phablet – slovo, se kterým se rozhodně každý člověk nejméně jednou již setkal. Slovo, které je každým dnem čím dál silnější, neboť výrobci mile rádi své telefony čím dál více zvětšují. Co je to ale za slovo Phablet a je vůbec spisovné?

Slovo phablet získalo svůj význam v září 2011, kdy Samsung představoval tehdy první generaci Galaxy Note. Tehdy na trhu byla největší Galaxy SII, která disponovala 4,3″ a lidi se o ni jen rvali. Nový model měl ale 5,3″ a lidi nevěděli, kam telefon zařadit. Je to telefon, nebo již malý tablet?

Samsung se s označením ale dlouho netrápil a právě slova Phone a Tablet (telefon a tablet) sloučil dohromady. Tím vzniklo označení phablet, které se v dnešních dnech tak hojně rozrůstá, neboť většina výrobců se v dnešní době snaží atakovat laťku co největšího telefonu (největším prodávaným telefonem je Samsung Galaxy Mega se svými 6.3″).

Tento týden ovšem slovo phablet získalo mnohem větší význam, než tomu bylo doposud, neboť toto slovo se dočkalo svého oficiálního zapsání do anglického Oxfordského slovníku, čímž slovo nabralo na významu – aneb ze slova, které bylo před dvěma lety zcela neznámé, se nyní stalo plnohodnotné spisovné slovo.

 

Zdroj: AndroidBeat via. AndroidPortal

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here