Sbírka Pomáhejme příběhům vynesla přes milion korun

0

Společnost T-Mobile již potřetí zorganizovala v předvánočním čase interní sbírku s názvem Pomáhejme příběhům. V jejím rámci samotní zaměstnanci zaregistrovali 20 silných příběhů lidí ze svého bezprostředního okolí s velmi pohnutým osudem. Tentokrát se sešly příběhy 10 dětí a 10 dospělých. Během 14 dní pak prostřednictvím interní aplikace pracovníci vybrali 503 530 Kč, operátor zdvojnásobil 100 % příspěvků. Po přičtení výtěžku z doprovodného prodeje děkovných připínacích placek pak k 20 potřebným poputuje celkem 1 032 260 Kč.

1888_0001

„Sbírka je unikátní tím, že od příjemců darů nevyžadujeme žádná potvrzení. Uvědomujeme si, že už to mají i tak dost těžké a nezatěžujeme je další zbytečnou administrativou. Našim zaměstnancům v tomto naprosto důvěřujeme,“ říká Eva Karasová, manažerka společenské odpovědnosti T-Mobile.

Akce měla letos poprvé dvě fáze – nejprve zaměstnanci sami do speciální sbírkové aplikace vložili jednotlivé příběhy a začalo se přispívat. V druhé fázi pak byl spuštěn doprovodný prodej připínacích placek v rámci interní kampaně Díííky. Zde byla možnost koupit placku za dvacku a někomu ji věnovat. Výtěžek z prodeje se rovnoměrně rozdělil mezi všechny příběhy.

Přispívající letos  prostřednictvím sbírkové aplikace  darovali v průměru 1 380 Kč, mnohdy pomohli hned několika potřebným najednou. A že jde o těžké životní osudy, to dokazují i samotné příběhy: například roční Markétka z malé vísky u Znojma má po zákeřném onkologickém onemocnění amputovanou pravou nožičku, čtyřletý Matyášek z Prahy bojuje s akutní lymfoblastickou leukémií, tříletý Adámek z Olomoucka má zhoubný nádor, osmiletý Míša z Ústecka je kvadruplegik. Je zde ale dalších 16 statečných – mezi nimi i dospělí s těžkou mozkovou obrnou či po fatálním úrazu páteře.

Všech dvacet bojovníků potřebuje nějakou formu pomoci – ať už jde o příspěvek na drahé léky, terapie, rehabilitace, lázně, vozíky, kočárky, úpravu auta, pooperační péči či podporu při návratu ke sportu.  Ke všem z nich se vybrané příspěvky dostanou již v průběhu ledna.

Zdroj: T-Mobile

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here