Samsung Smart Home – řešení pro chytrou domácnost

0

Samsung se už dlouhou dobu zabývá řešeními pro chytrou domácnost, dosud však nepředstavil žádné komplexnější řešením, které by se mělo objevit na trhu. Na veletrh CES 2014 v Las Vegas si však společnost přichystala službu Samsung Smart Home, která umožní uživatelům ovládat chytré domácí spotřebiče pomocí jedné jediné mobilní aplikace.

V rámci chytré domácnosti bude možné přes domácí cloudový server dálkově ovládat například osvětlení, pračku, ledničku, klimatizaci, robotický vysavač nebo digitální fotoaparát. K ovládání spotřebičů bude uživateli stačit smartphone, tablet, Smart TV nebo hodinky Galaxy Gear. Chybět nebude ani hlasové ovládání, takže například povelem „Odcházím ven.“ dojde k vypnutí klimatizace i osvětlení v domě a naopak k aktivaci robotického vysavače. Trochu jako science-fiction působí možnost ovládání pomocí chatování se spotřebiči.

V rámci Samsung Smart Home bude dostupná i funkce Home View, která umožní sledovat dění v domě pomocí kamer umístěných na některých spotřebičích. Korejský výrobce by chtěl změnit i systém servisu chytrých zařízení v domácnosti. Díky funkci Smart Customer Service přijde uživateli upozornění na nutnost údržby některého ze spotřebičů a v případě jeho poruchy nabídne možnost přímo přes aplikaci požádat o pomoc servisní středisko.

Samsung Smart Home

Pro využívání Samsung Smart Home je samozřejmě nutné vlastnit podporované domácí spotřebiče. Služba by měla být dostupná i pro některá starší chytrá zařízení, pro která výrobce vydá softwarový protokol. Později však nebudou podporovány jen spotřebiče z dílny Samsungu, výrobce totiž plánuje spolupracovat s třetími stranami na integraci jejich spotřebičů a služeb.

Samsung Smart Home budou moct domácni využívat od první poloviny letošního roku. Do budoucna má korejský výrobce se službou další velké plány. Chytrá domácnost by měla být rozšířena o zařízení týkající se energetiky, zabezpečení či zdravotní péče.

zdroj: Android Police, Talk Android

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here