Samsung předvedl 5,5 palcový 4K displej pro VR

0

Samsung 4K UHD VR 4KV minulosti se často vedly spory o tom, zda potřebují naše telefony displeje s vysokým rozlišením, jelikož v určitém bodě nejsou naše oči schopny rozpoznat rozdíl. Mohli byste například poznat rozdíl mezi QHD a 4K displejem u smartphonu? Předpokládejme, že pokud byste se dívali opravdu zblízka, možná byste rozdíl postřehli, ale zajisté jen nepatrný.

To je důvod, proč našim telefonům postačí FullHD nebo QHD rozlišení, ale u virtuální reality to samé říct nelze, jelikož jsou vaše oči doslova pár centimetrů od obrazovky. Samsung proto nedávno představil 5,5 palcový displej, který má 4K rozlišení.

Pokud Vás už napadlo, že by mohl být tento displej použit u další generace telefonů Galaxy Note, musíme Vás zklamat, protože se podle Samsungu jedná o prototyp určený pro VR. Nemluvě o tom, že by měl Samsung vybavit příští Galaxy Note 5,7 palcovým displejem a zdá se nepravděpodobné, že by nakonec udělala společnost smartphone menší.

Podle Samsungu znamená 4K rozlišení u 5,5 palcového displeje hustotu pixelů 806ppi, nicméně jak uvedli lidé z Upload VR, zdálo se, že frekvence je trochu nízká, alespoň co se týče displeje pro VR, ale na druhou stranu Samsung opakovaně zdůraznil, že je to jen prototyp.

Zdroj

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here