Samsung Galaxy S8 by mohl mít displej citlivý na tlak!

0

samsung-galaxy-s8Podle nejnovějších zvěstí z Jižní Koreji uvažuje Samsung o tom, že by u nadcházející vlajkové lodě Galaxy S8 využil displej citlivý na tlak. Pokud nevíte, co máte očekávat, tak si již můžete podobnou technologii vyzkoušet například u novějších iPhonů, kde nese tato funkce označení Apple 3D touch. Technologie umí rozpoznat sílu stisku displeje a telefon může následně pomocí speciálního softwaru tlaku přizpůsobit vykonávané operace. Tato zvěst údajně pochází od různých „průmyslových zdrojů“ a „vedoucích pracovníků z oddělení komponentů společnosti Samsung“.

Nejmenovaný úředník společnosti Samsung také uvedl, že „Samsung zvažuje u modelu Galaxy S8 částečné využití technologie pro rozpoznání síly stisku, ale plně plánuje tuto technologii využít do jednoho až dvou let.“ Bohužel vůbec netušíme, co může být v tomto případě myšleno „částečným využitím“.

Prvními smartphony s technologií citlivosti na tlak byly loňské modely Huawei Mate S, Apple iPhone 6s a iPhone 6s Plus. Zajímavé však je, že displeje citlivé na tlak dodává společnosti Huawei hlavně Samsung. Díky tomu je jasné, že telefony od Samsungu začnou tuto technologii v blízké budoucnosti pravděpodobně využívat také.

Zdroj

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here