Samsung Galaxy S5 by mohl mít až 4GB RAM

0

Exynos-logo_large

Už dříve jsme vás informovali o tom, že Samsung Galaxy S5 bude nejspíš prvním smartphonem s procesorem Exynos 6. Jednou z novinek, kterou od chystaného čipu očekáváme, je podpora RAM až o velikosti 4 GB. Budoucí vlajková loď korejského výrobce by se tak mohla stát prvním smartphonem na světě se 4GB RAM. Obdobné prvenství získal Samsung už u modelu Galaxy Note 3, který je jako první vybaven 3GB RAM.

Exynos 6 by měl být 64-bitovým procesorem tvořeným čtyřmi úspornými jádry Cortex A53 a čtyřmi výkonnými jádry Cortex A57. Opět tedy bude použita technologie big.LITTLE od ARM, ale na rozdíl od Exynosu 5 bude nejspíš možné spustit všechna jádra najednou, takže budeme moct Exynos 6 označovat jako pravý osmijádrový procesor. Další novinkou údajně bude využití 14nm výrobní technologie zajišťující výrazně nižší spotřebu energie.

Samsung Galaxy S5 by mohll být podle některých zdrojů představen už příští rok v lednu, tedy na veletrhu CES 2014 v Las Vegas. K další předpokládané výbavě smartphonu patří 16mpx fotoaparát s optickou stabilizací obrazu.

zdroj: Talk Android

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here