Samsung bude vyrábět všechny procesory Snapdragon 830 a při jejich výrobě využije 10nm technologii!

0

gsmarena_003Podle nové zvěsti podepsal Samsung se společností Qualcomm smlouvu, která má tohoto korejského giganta učinit výhradním výrobcem procesorů Snapdragon 830 pro příští rok. Kromě toho bude prý tento čip vyroben novým 10nm procesem společnosti Samsung. V únoru 2015 dokonce Samsung zmínil, že u čipů FinFET se dá jít docela snadno dokonce na 7nm a neexistuje prý ani žádná skutečná technická překážka pro výrobu 5nm čipů.

Nový výrobní proces bude vyvíjen oběma společnostmi a má se jmenovat FoPLP (Fan-out Panel Level Package) a má mít za cíl eliminovat potřebu plošných spojů na minimum. Tím se sníží výrobní náklady, usnadní se integrace I/O portů a čipy budou ještě tenčí. Není třeba říkat, že tento proces také zvýší efektivitu.

Je tak docela možné, že polovina přístrojů Galaxy S8 bude využívat procesor Samsung Exynos 8895, zatímco druhá polovina bude poháněna procesorem Snapdragon 830. Pokud se tedy naplní zvěsti, budou oba tyto procesory vyráběny společností Samsung a při výrobě bude u obou využit 10nm proces, což by mohlo snížit rozdíl ve výkonu na minimum.

Konkurence však samozřejmě také nespí. TSMC se již také připravuje na výrobu 10nm čipů, takže by mělo být soupeření stejně zajímavé jako každý rok.

Zdroj

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here