Sailfish OS se dostane i na androidí smartphony

1

jolla smartphone sailfish

Sailfish OS je nejspíš nejmladší mobilní platformou na světě. První smartphone s tímto systémem, který má název Jolla, se začal prodávat teprve na konci listopadu. Omezená dostupnost i dost vysoká cena by mohly mít za následek, že Sailfish OS skončí v propadlišti dějin stejně rychle jako MeeGo, na jehož linuxovém jádře je novinka založena.

Tomi Pienimaki, který je výkonným ředitelem společnosti Jolla, oznámil v nedávném rozhovoru pro finský web Talouselama zajímavý plán, který by mohl pomoct v rozšíření Sailfish OS. Operační systém by měl být v budoucnu portován na smartphony, které jsou původně vybaveny Androidem.

Podle Pienimakiho je instalace Sailfish OS na androidí smartphony velmi snadná, jen  zatím chybí potřebná komunita, která by se starala o port systému. Přechod na Sailfish OS by přitom měl být poměrně jednoduchý, neboť na nové platformě je možné spustit i aplikace pro Android.

Vyzkoušeli byste Sailfish OS, kdyby byl dostupný pro váš telefon a jeho instalace by byla stejně snadná jako v případě CyanogenModu?

zdroj: Android Community

1 komentář

  1. No, vzhledem k tomu, že na Xperii z roku 2011 člověk už nic moc nového ani zajímavého nenajde, tak bych určitě vyzkoušel! Sem s tím, komunito! 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here