Project Mode – Google ve vozech Mercedes-Benz

0

Medcedes-Benz a Google. Od těchto dní o nich možná uslyšíme častěji ve spojení s palubními počítači. Po letošním představení projektu Open Automotive Alliance se očekávalo, že se k němu připojí i další automobilky. Nejsou tomu ani dva měsíce a už nyní je jasné, že Google se dostane do vozů dalšího německého výrobce.

mercedes-interior-lead

Open Automotive Alliance byl oficiálně představen na letošním veletrhu CES v Las Vegas. Zapojení do projektu oficiálně potvrdila Honda, Hyndai a General Motors. Vedle toho nesmíme zapomínat na Audi, kdy se o spolupráci mezi nimi hovořilo nejdříve a zároveň s představením projektu nám byl představen i reálný výrobek – Audi Smart Display.

Nyní však za prvotním „únikem“ informací nestojí žádná třetí strana, nýbrž společnost Daimler AG, která vozy Mercedes-Benz vyrábí. Ta na svých webových stránkách sdílela nabídku práce na projektu Google-Projected-Mode. V inzerátu se mluví o tom, že společnost najme člověka, který bude pracovat na implementaci systému od Google do palubního systému vozu. Má je jednat o jakousi implementaci Android smartphonu do vozu.

Je možné, že projekt bude fungovat podobně jako u Audi. Uvidíme, jestli i zde je plánována nějaká spolupráce s poskytovatelem mobilního internetu, aby k němu mohl být vůz neustále připojen a zároveň jej bylo možné poskytnout cestujícím ve formě vytvoření Wi-Fi hotspotu ve voze. Jistá ani není forma, jakou bude systém fungovat. Je možné, že systém bude fungovat jen po připojení mobilního telefonu, aby poskytl mobilní funkce, ty ostatní by však měl zvládnout bez něj. Abychom však byli přesní, nerozhodl se Daimler spolupracovat pouze s Googlem, nýbrž i se společností Apple. Obdobnou nabídku totiž sdílel i pro iOS.

Za jak dlouho se dočkáme konkrétního modelu s operačním systémem uvnitř, není jisté. Vývoj obvykle trvá dlouho dobu, očekáváme tedy, že v letošním roce se vozu, který by na jednom či druhém systému běžel, asi v reálném provozu nedočkáme. Stejně tak neví zcela přesně zda bude představen palubní počítač s plně samostatným systémem nebo bude systém plně aktivní až po připojení mobilního telefonu.

Zdroj: DaimlerEngadget, Mobiflip

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here