Podle MIT je řešením zdvojnásobit kapacitu současných baterií

0

MIT_logo.svg_Jaká je budoucnost? Baterie, které využívají mnoha materiálů a složitých operací, jen aby nám dodaly dostatek energie potřebné k podpoře stále výkonnějších zařízení. Dokážeme vymyslet baterii schopnou udržet naše zařízení vzhůru déle než dva dny? Ano, ale pořád budeme využívat lithium-iontové baterie, ale s dvojnásobnou kapacitou než v současnosti.

Informovali o tom vědci z MIT (Massachusetts Institute of Technology), navíc je tento postup velmi podobný současným výrobním procesům, což znamená, že by tyto baterie s dvojnásobnou kapacitou mohly přijít na trh v průběhu příštího roku.

U klasických lithium-iontových bateriích se ionty pohybují ze záporně nabité grafitové katody přes roztok elektrolytu ke kladně nabité anodě. Grafit se ukázal být vynikajícím materiálem, je stabilní a může pojmout relativně velké množství iontů.

Ovšem lepší než grafit je lithium-kovová fólie, která může pojmout mnohem větší množství iontů. Tato skutečnost je vědcům známá již delší dobu, problémem je, že lithium-kovová fólie má tendence prudce reagovat s roztoky elektrolytu, což vyúsťuje v přehřívání a v extrémních případech i ke vznícení.solidenergy-battery

Vědci ze SolidEnergy Systems, vyvinuli novou formu roztoku elektrolytu, který prudce nereaguje s lithium-kovovou fólií. S touto technologií mohou mít baterie poloviční velikost při zachování jejich kapacity. Jinými slovy, můžeme se dočkat stejně velkých baterií, ovšem s dvojnásobnou kapacitou. Tento průlom by mohl mít markantní dopady na mobilní trh a na rozrůstající se průmysl s elektrickými auty.

V tomto případě se zdá, že by mělo jít vše rychle, ale v minulosti jsme slyšeli již desítky podobně zaručených zpráv o tom, jak vědci objevili nové typy baterií, které kompletně změní celé odvětví.

zdroj

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here