Nexus bude moct představit jakýkoliv výrobce. Jedním z prvních se stane LG [spekulace]

7

Nejnovější spekulace o chystaných Nexus telefonech nasvědčuje, že zařízení pod záštitou Googlu letos představí také LG. A s největší pravděpodobností nepůjde o jediného zástupce z řady Nexus, který v nejbližší době spatří světlo světa. Google se totiž rozhodl zcela změnit pravidla, v rámci kterých bude nová Nexus zařízení představovat. Informaci uvedl americký server Android and Me s odvoláním na důvěryhodné zdroje.

Své zařízení bude moct jako „Nexus“ označit každý výrobce, který splní přísné normy. Smartphone či tablet bude samozřejmě muset obsahovat čistý Android, výrobce však může přidat své vlastní grafické rozhraní, které bude moct uživatel aktivovat v nastavení. Aktuálně představená zařízení by taktéž neměla mít problém s aktualizací na Android 5.0, která je plánována na podzim 2013.

Nyní však zpět k LG, které svůj Optimus G Nexus představí v listopadu letošního roku. Jeho součástí bude také Android 4.2, který nabídne několik zajímavých novinek a vylepšení. Mohli bychom se dočkat například vylepšené správy napájení, nové aplikace Google Play Store, domovských obrazovek v podobě záložek a možnosti pokročilejšího nastavení vzhledu uživatelského nastavení.

LG Optimus G Nexus

zdroj: aam

7 KOMENTÁŘE

  1. No jo, ale tím se Google vzdal aktualizaci těch telefonu. Teď si Nexuse aktualizuje sám, tyhle zařízení by opět museli aktualizovat oni výrobci a tím pádem bych věřil, že vyjde aktualizace na 5.0 ale tím to hasne a ne jak Nexus S začal na 2.3. a pokračuje zdárně na 4.1.1. a věřím i v 4.2

  2. Hodně záleží jak by fungovali aktualizace – pokud by bylo možné stáhnout aktualizaci od Googlu (a třeba bez grafické nástavby), tak by to bylo ok a byl by to dobrý krok ke sjednocení verzí Androidu. (a o to snad Google jde)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here