Microsoft se bude soudit se Samsungem, důvodem jsou opět licenční poplatky

0

Microsoft kupuje Nokii

Patentové spory jsou na denním pořádku. Každý si určitě vybaví spory mezi Applem a Samsungem. I když tyto i jiné patentové války ustoupily do pozadí, určitě tomu nebude nadlouho. Microsoft se totiž rozhodl žalovat Samsung, který přestal platit licenční poplatky.

Tyto poplatky Samsung platil od roku 2011 za každé prodané zařízení. Zdaleka však není sám, platí i jíní výrobci, například LG nebo HTC. Samsung odmítl zaplatit už v minulosti. Namítal totiž, že Microsoft se po akvizici Nokie stal výrobcem telefonů a tím porušil licenční smlouvu. Nakonec však poplatky zaplatil, ovšem bez úroku z prodlení.

Samsung dal jasně najevo svůj nesouhlas několika dopisy, na soud se však neobrátil. Microsoft si myslí, že za neochotou platit poplatky je právě ohromný vzestup společnosti, která se právem může nazývat jihokorejským gigantem.  I přesto, že první ani druhé čtvrtletí letošního roku nebylo pro výrobce nijak uspokojivé. Samsung toto tvrzení však rázně odmítá, důvodem sporu jsou prý jen podmínky licenční smlouvy, které po akvizici již neplatí.

Celý problém s licenčními poplatky, tedy spíše problém platnosti smlouvy bude muset vyřešit až soud.

zdroj: theverge

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here