MediaTek představí nejmenší čipset na světě na CES 2014

0

Nejmenší čipset na světě má představit MediaTek na CES 2014. O tom, že je CES jednou z nejdůležitějších akcí pro fanoušky mobilních technologií není pochyb. Ani taková společnost jako je MediaTek si ji tedy nemůže nechat ujít. Vydala tedy tiskovou zprávu o tom, co si pro nás přichystala.

mediatek-products

Pro mobilní telefony je připraven LTE Modem MediaTek MT6290 vystavěný 28nm procesem s Coresonic SIMT architekturou. Ten je plně kompatibilní se všemi moderními procesory, včetně nového osmijádrového MT6592. S tím také souvisí představení čipsetů s podporou ARM big.LITTLE – MediaTek MT8135, který je určen pro tablety vyšší třídy a výše zmíněného MT6592. Podle MediaTeku je procesor určen pro „perfektní multitasking, špičková multimédia a vynikající výkon v poměru ke spotřebě“ (Pozn.: Volně přeloženo.).

Pokud se malinko podíváme i na jiné oblasti, zjistíme, že můžeme očekávat přestavení čipsetu pro 4K televize s kmitočtem 60Hz, nové dvoujádrové platformy pro Wi-Fi routery a zařízení pro bezdrátové nabíjení. Vedle toho se MediaTek zaobírá vývojem malých čipsetů – podle jeho slov nejmenším na světě – pro nositelná zařízení, tedy například chytré hodinky.

Je zřejmé, že si MediaTek musí nechat něco pro sebe, jinak by na veletrhu již neměl co představovat, informace, které sdělil, jsou tedy strohé. Uvidíme, co konkrétního si nachystá, a na co se pak budeme moci těšit v konkrétních zařízeních.

Zdroj: Intomobile

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here