MediaTek chystá chytré hodinky a nové procesory

0

MediaTek ukázal první hodinky s Androidem. I když se jedná prozatím o prototyp, je reálná šance, že bychom se s nimi mohli setkat ještě v letošním roce. Jestli se bude z konceptu při vývoji vycházet, není jisté.

MTK-Smartwatch-02

Prototyp používal procesor ARM7 a Bluetooth ve verzi 4.0. Uvnitř byla údajně RAM o velikost 4 MB a vnitřní paměť byla pouhé 4 MB, což jsou poměrně malé hodnoty. MediaTek se vyjádřil, že hodlá vyrobit nositelné zařízení, u něhož se zaměří na velikost procesoru, aby mohlo dojít k celkovému zmenšení. Zlepší také výdrž baterie.

Uživateli by měla být dána možnost užití základních funkcí, dá se tedy očekávat, že společnost bude razit opačnou cestu, než ostatní výrobci. Ti se snaží do svých zařízení zakomponovat co nejvíce funkcí, čímž je logicky potřeba větší množství dodané energie, přičemž zůstávají některé funkce značně nevyužity. Pro mnoho uživatelů by tedy levnější a méně výkonné zařízení s větší výdrží mohlo být lepší volbou.

Na druhou stranu se MediaTek zaměří i na výkonnější zařízení, pro které si připraví svoje čtyřjádrové a osmijádrové procesory. Poslední dobou intenzivně soupeří se svou konkurencí, společností Qualcomm, které se, s přihlédnutím k tomu, že většina velkých výrobců mobilních telefonů používá jejich čipy, daří lépe. Je možné, že se MediaTek zbaví své nálepky levnějších a horších čipů a nabídne procesor, který velké výrobce zaujme. Zatím se jí nejvíce daří u čínských značek, které u nás příliš k vidění nejsou, a mnohdy ani kvalitou výrazně neoplývají.

Zdroj: Gizmochina

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here