Linaro Android: Optimalizovaný tak, že je dvakrát výkonnější než Android 4.0

4

Android prošel rychlým vývojem, od roku 2008 vystřídal několik verzí. U každé nové byl lépe vyladěný a výkonnější. Ovšem také u každé novější verze musí pracovat s více operacemi a Google se zaměřuje hlavně na kompatibilitu, než na čistý výkon.

Poslední verze Ice Cream Sandwich přinesla několik dalších vylepšení, zejména umožnila GPU odvádět dobrou práci a soustředit se převážně na estetickou stránku. CPU se tak může ve větší míře věnovat jiným operacím. Google sice optimalizoval údajně nový Android tak, aby byl schopný běžet na 384 MB RAM. Nicméně tým CyanogenMod se nechal slyšet, že na své nové CM9 ROM nebude podporovat telefony, které mají méně jak 512 MB operační paměti. Nabízí se tedy otázka, jak Android ještě více vyladit.

httpv://www.youtube.com/watch?v=mrQRYmYip6Q

Odpověď přináší tým Linaro, který optimalizuje software pro ARM architekturu. Tým mimo jiné procoval na optimalizaci Androidu 4.0 a tvrdí, že dokázal zvýšit až dvojnásobně výkon. V grafickém testu se podařilo optimalizované verzi zdvojnásobit FPS. Upravený zdrojový kód bude moci využít i tým CyanogenMod. Mohli bychom se tedy dočkat opravdu velice dobře vyladěné verze Androidu.

Zdroj: androidauthority.com

4 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here