LG se zase začíná dařit v prodeji mobilních telefonů

0

LG vydalo informace o finančních výsledcích ve třetím čtvrtletí 2012. Nejen pro nás, ale také pro analytiky společnosti se jedná o poměrně překvapivé údaje. LG se totiž zase začíná dařit a to nejen celkově, ale také v oblasti mobilních technologií.

I přes čtyřprocentní pokles příjmů byl celkový čistý zisk všech divizí společnosti 138,57 milionů dolarů, což je v meziročním srovnání výrazné zlepšení.

Nás však zajímají zejména výsledky mobilní divize, kde korejský výrobce hlásí výrazné zlepšení. Čistý zisk 19,42 milionů dolarů sice na první pohled nevypadá jako úspěch, určitě je to však lepší, než červená čísla. Ve srovnání s minulým čtvrtletím vzrostly tržby o 5 % na 2,16 miliard dolarů. LG údajně prodalo 14 milionů mobilních telefonů, tedy o 9 % ve srovnání s předchozím čtvrtletím. Největší podíl na tomto zlepšení má zvýšení prodejů LTE smartphonů v Jižní Korei, Japonsku a USA. Zároveň došlo k rozšíření prodeje řady Optimus L na světové trhy.

Pro další čtvrletí je LG Mobile optimistické. Další zlepšení by měl zajistit začátek prodeje vlajkové lodi Optimus G a tabletofonu Optimus Vu 2.

zdroj: ac

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here