LG Pocket Photo 2.0 – kapesní tiskárna fotografií podruhé

1

Možnosti sdílení fotografií přes sociální sítě nebo cloudová úložiště jsou dnes téměř neomezené. Možná se vám ale stalo, že jste se o snímek pořízený smartphonem chtěli rychle podělit s vašimi prarodiči nebo kýmkoliv jiným, kdo internet nepoužívá. V tomto případě můžete využít LG Pocket Photo 2.0 – miniaturní tiskárnu, kterou lze bezdrátově propojit s vaším smartphonem či tabletem.

LG Pocket Photo 2.0

První generace této tiskárny byla představena už v září 2012, na trh se však dostala až letos na jaře. Verze 2.0 má nejen nový design, ale také nižší rozměry a hmotnost. LG Pocket Photo 2.0 tiskne fotografie o rozměrech 5,1 x 7,6 cm a rozlišení 313 dpi. Na jedno nabití baterie by tiskárna měla zvládnout tisk až 30 fotografií.

Stále platí, že při tisku si nemusíte dělat starosti o dostatek inkoustu, zařízení totiž využívá technologii s obchodním názvem ZINK. Teplem dochází k zahájení chemické reakce, která zapříčiní zabarvení speciálního papíru obsahující krystalky s barvivem. Více si o principu této technologie můžete přečíst například zde (anglicky).

Jak už bylo řečeno v úvodu, se smartphonem či tabletem tiskárna komunikuje bezdrátově, a to skrze Bluetooth. LG Pocket Photo 2.0 disponuje také technologií NFC, pomocí které lze tiskárnu s telefonem spárovat za několik sekund. Podporována by měla být zařízení zařízení s operačními systémy Android a iOS. Vylepšení se dočkala také oficiální aplikace Pocket Photo, která nabízí více fotografických filtrů. Aplikace i nadále nabízí nejrůznější možnosti úpravy fotografií (včetně přidání QR kódu) a nastavení tisku.

Kapesní tiskárna LG Pocket Photo 2.0 (PD239) se začala prodávat na čínském trhu. Výrobce slibuje, že v příštím roce se novinka dostane i na mezinárodní trhy, a to v bílém, růžovém a žlutém provedení. Cena zatím oznámena nebyla, v České republice ji ale odhadujeme na minimálně 3 000 Kč, tedy na stejné úrovní jako první generace tiskárny.

zdroj: LG Newsroom via Android Community

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here