Kradení Wi-Fi sítě sousedům je v Anglii běžné

0

Nový průzkum prokázal, že přestože má Spojené Království stoprocentní širokopásmové připojení, tak jeden ze tří lidí z této země přiznal, že si vesele jede na sousedově Wi-Fi síti. Třetina lidí se tedy úspěšně připojila, zatímco 40 procent jiných uvedlo, že to pouze zkusili bez úspěchu.

htc-one-wifi

V Londýně si raději dávejte pořádný pozor na přihlašovací údaje, protože 60 procent lidí se tam zkusilo připojit na síť souseda a většině z nich se to bez problému podařilo. Nejčastějším důvodem k připojování se k cizím sítím je nespokojenost s tou vlastní. Dle údajů ,,kradou síť“ nejvíce lidé ve věku mezi 35 a 44 lety.

Jedním z důvodů, proč je tak lehké se připojit na síť souseda, je to, že lidé často ve svých přihlašovacích údajích používají svá jména, jména mazlíčků nebo data narození. O komplikovaném hesle 1-2-3-4 ani nemluvíme. V Británii Zákon o počítačovém zneužití z roku 1990 odkazuje na to, že samotné hádání hesla by mohlo být ilegální.  Výzkum byl prováděn organizací Hyperoptic.

resized_philosoraptor-meme-generator-if-a-wifi-signal-trespasses-your-property-is-it-still-called-stealing-a55691

Situace u nás nebude určitě o nic lepší. Jedete na svojí Wi-Fi síti anebo občas usrknete svému sousedovi trochu té ,,šťávy“?

zdroj: http://www.androidauthority.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here