Jižní Korea pro letošní rok chystá rychlé sítě

0

Zdá se, že nástup moderních rychlých sítí plánují snad na celém východě současně, jenom aby trochu poškádlili západ. Po Japonsku je Jižní Korea druhá země, která chce v letošním roce zahájit provoz sítí LTE – A.

gsmarena_001 (1)

O zahájení zavádění rychlých sítí v Japonsku jsme vám psali zde. Korejský operátor SK Telecom uvedl, že plánuje zavést do konce roku 2014 modernizovanou LTE síť, která zvýší svoji rychlost z původních 150 na 300 Mbps. Toho má být dosaženo užitím dvou 20 MHz sítí a zároveň jedné další. Podle některých zvěstí by měl tuto síť podporovat nový procesor od Qualcommu – Snapdragon 805.

Příští měsíc plánuje předvést SK Telecom novou sít s rychlostí 450 Mbps na Mobile World Congress v Barceloně. Tam samozřejmě bude fungovat jen v omezené míře a pouze pro představu návštěvníků. Je jisté, že s příchodem a rozmachem těchto sítí budou uživatelé potřebovat i zařízení, které dovolí přístup k těmto sítím v plném rozsahu.

V Jižní Koreji jsme se mohli setkat se Samsungem Galaxy S4 se Snapdragone 800, který data o rychlosti 150 Mbps podporuje a věřím tomu, že příští vlajková loď Samsungu, nebo například spekulovaný Vega Iron 2 od Pantechu, by mohli obsahovat chipset, který umožní i používaní LTE – A dosahující zmíněné rychlosti 300 Mbps. My můžeme zatím jen tiše závidět.

Zdroj: Engadget, Gsmarena

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here