Islámský stát vytvořil vlastní aplikaci pro Android

0

Pokud byste na internetu nalezli aplikaci nazvanou „Alrawi“, rozhodně ji nestahujte a neinstalujte. Je to totiž aplikace, za jejímž vývojem pravděpodobně stojí samozvaný Islámský stát. Aplikace má tři hlavní cíle. Prvním z nich je posílání šifrovaných zpráv a informací, druhou je distribuce propagandy a poslední z nich je publikování zpráv a video novinek.

isis-vlajka

Díky svobodnému přístupu na Internet se dnes teroristické útoky koordinují jednodušeji než kdykoliv předtím, čehož bylo zneužito v nespočtu případů. Mezi používanými nástroji a aplikacemi bylo například WhatsApp, Telegram nebo PS4. Všechny tyto komunikační kanály mají společné to, že používají zašifrované zprávy, které se tak dají velmi špatně vysledovat. Tomu však byla učiněna přítrž a teroristé byli odpojeni od těchto možností komunikace. To zcela mění danou situaci, protože aplikace, jež je vyvíjená samotným Islámským státem znamená mnohem větší riziko než používání klasických messengerů.

Pokud vám to připadá jako hra na kočku a myš, tak máte absolutní pravdu. Je také možné, že prostřednictvím aplikace budou teroristé vypouštět falešné informace, aby nalákali vládní agenty do pastí nebo na nesprávnou stopu. Druhou možností je i to, že za samotnou aplikací stojí některá z amerických bezpečnostních agentur, která bude veškerou komunikaci sledovat a zasahovat ještě dříve, než k něčemu dojde.

Je smutné vidět, jak je Android používán k takovýmto odporným zločinům. Na druhé straně můžeme ale stále doufat, že tato aplikace pomůže porazit terorizmus.

Zdroj: Phandroid, Wikipedia

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here