Inteligentní rukavice od Googlu

0

Google si podal žádost na nový patent inteligentních rukavic. Vypadá to, že se Google nyní vydal cestou hledání nových možností jak  přiblížit multimediální svět internetu každému, aby jej měl přímo na dosah ruky. Po projektu Google Glass je to další zajímavý produkt budoucnosti, který propojí lidstvo s virtuálním světem.

Google  “seeing with your hand” je koncept, který v sobě skloubí kombinaci kamery, gyroskopu, kompasu, akcelerometru a pohybových čidel, tak aby rukavice mohly sloužit jako dálkové ovládaní. O zpracování informací se postará integrovaný procesor, nebude chybět ani datové uložiště či modul pro bezdrátovou komunikaci. Bude se jednat o samostatné zařízení, které budeme nosit na ruce.

Akcelerometry, kompas a pohybové senzory fungují jako vstupní zařízení pro pohyb a umožní tak ovládání prostřednictvím gest. Integrovaná kamera bude sloužit k zaměření určitého objektu, zjištění povrch a poskytne mnoho dalších vstupních informací pro virtuální svět.

Plně budou inteligentní rukavice využitelné s Google Glass. Představte si, že můžete spojit dva světy dohromady. Všechno co se rozhodnete, udělat v reálném světě se promítne v brýlích od Googlu a nejen to. Potřebujete např. na ulici napsat e-mail? Sevřením pěsti vyvoláte virtuální klávesnici a můžete začít psát. Vaše možnosti tak budou neomezené…

 

Google Glove

Jak se Vám líbí koncept chytrých rukavic od Googlu?

Zdroj: www.androidauthority.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here