Intel ukázal tablet s dualbootem Windows 8 a Androidu 4.2.2

1

Inteltab_1

Různých pokusů přinést na jednom zařízení jak vcelku mobilní Android, tak i plnohodnotné Windows, jsme tu za posledních pár let měli poměrně hodně. Nikdy ovšem nešlo o ideální řešení. Buďto totiž mělo zastaralý software, až přespříliš nízkou výdrž baterie nebo šlo o polovičaté řešení, kdy měl každý systém vlastní hardware.

novou generací procesorů od Intelu by se toho ovšem mohlo dost změnit a mohla by přijít přenosná zařízení s plnohodnotnými Windows i Androidem na jednom hardwaru a s relativně solidní výdrží. Americký výrobci čipů konkrétně jeden takový referenční tablet ukázal na právě probíhajícím veletrhu Computex 2013.

Konkrétně šlo o 10‘‘ tablet s krásným rozlišením 2560×1440 obrazových bodů poháněný novou generací čtyřjádrových čipů Bay Trail-T. I přes přítomnost vcelku dospělého procesoru ale nešlo o nikterak veliký nebo těžký kousek, tablet vážil 611 gramů (iPad 652g) a co do tloušťky na tom byl podobně jako iPad 4. generace.

Na rozdíl třeba právě od iPadu na něm ale běžel jak Android, tak i plnohodnotná verze Windows 8. Bohužel už nemáme informace o výdrži baterie, Intel se ovšem dušuje, že i ta je poměrně dobrá. Osobně bych si dovolil odhadnout nějakých 6 hodin ve Windows a možná i 7 až 8 v Androidu.

Zdroj: anandtech via talk

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here