IFA 2016|Lenovo představilo našlapaný konvertibl Yoga 910 se 4K displejem a levnější konvertibl Yoga Book zaměřený na designéry

0

IFA 2016 Lenovo konvertiblAčkoli veletrh IFA v Berlíně oficiálně začíná až 2. září, spousta výrobců představí svá zařízení již dnes a zítra. Lenovo jako největší výrobce počítačů na světě samozřejmě nemůže chybět a proto nám již představil zařízení Lenovo Yoga 910 a Yoga Book.

Lenovo Yoga 910

Lenovo-Yoga-910Lenovo Yoga 910 je přenosný konvertibilní nástupce modelu Yoga 900, který byl představen v loňském roce. Výrazného vylepšení se dočkal především displej, který nyní nabízí při své 13.9 palcové úhlopříčce 4K rozlišení. Klávesnice byla mírně přepracována, ale žádné významné změny zde nenajdeme stejně jako u trackpadu, který je nyní jen trochu větší.

Přístroj běží na OS Windows a nabízí dokonce snímač otisků prstů. Lenovo aktualizovalo také procesor, takže v útrobách nalezneme sedmou generaci procesorů Intel Core i5 a i7. Tělo je vyrobeno ze slitin hliníku a hořčíku s pryžovou membránou.

Lenovo Yoga Book

Lenovo-Yoga-BookZařízení Lenovo Yoga Book by mohlo být zajímavé hlavně pro designéry, jelikož je vybaveno skrytou plochou klávesnici, která může být použit k ovládání a například může posloužit také jako grafický tablet s vysokou citlivostí. Jak již bylo uvedeno, cílovou skupinou jsou hlavně lidé, kteří se zabývají grafickou tvorbou.lenovo-yoga-book-launch-2V tomto zařízení najdeme procesor Intel Atom X5 se 4 GB operační a 64 GB interní paměti. Displej o velikosti 10,1 palců bohužel nabízí pouze HD rozlišení. Hmotnost tohoto zařízení je 0,69 kg a na tloušťku má pouze 9,6 mm. Přístroj by prý měl přijít s perem Wacom, které nepotřebuje dobíjení.

Cena a dostupnost

Lenovo Yoga 910 bude začínat na 1299 $ (asi 31 500 Kč) a příjde v říjnu. Pokud by si chtěl někdo pořídit model Yoga Book, měl by údajně zaplatit 549 $ (asi 13 400 Kč). Více nám toho zatím Lenovo neprozradilo.

Zdroj

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here