Huawei odkoupí Nokii? Zatím ne, ale v budoucnu možná ano

2

huawei-logo

Pro Huawei byl včerejší den velmi důležitým, protože v Londýně představil svůj nejnovější model Ascend P6, který je nejtenčím telefonem na světě. Huawei už dříve vyhlásil své velké plány, jako například, že chce být třetí největší výrobce telefonů.

Velmi ambiciozní firma, která byla včera pod drobnohledem a v zástupu mnoha redaktorů, pustila do světa informaci, která hnula mobilním světem. Konkrétně šlo o výrok předsedy správní rady  firmy Huawei, který prozradil, že Huawei dost možná odkoupí finskou Nokii nebo alespoň, že spojí své síly. Tato zpráva proběhla skrze internet rychlostí světla a vyvolala velký rozruch, který poté musela sama firma uklidnit informací, že se v blízké budoucnosti nic takového konat nebude. Tvrzení o odkoupení ale nijak nevyvrátila.

Finská Nokia má nemalé finanční problémy a i přesto, že nové Lumie jsou celkem dobře prodávané, není to stále ono. Může za to možná i odpor k Androidu a využívání pouze WP8, který není u vývojářů dostatečně oblíbený a atraktivní. Nejstarší společnost by se tak mohla zaprodat čínskému výrobci telefonů. V budoucnu bychom se tak mohli dočkat Nokie s Androidem nebo také úplné vymizení značky z mobilního trhu, ale to je nepravděpodobné.

Osobně si myslím, že Nokia jako společnost je nedílnou a významnou součástí mobilního trhu a neměla by se zaprodávat jakékoliv jiné firmě a raději přehodnotit názor na používání OS Android. Uvidíme, jak tato myšlenka dopadne. Chtěli byste zařízení od Nokie s OS android?

Zdroj: theverge

2 KOMENTÁŘE

  1. Nevěřím, že by se něco takového mohlo stát. Nokia, jakkoliv na tom aktuálně nemusí být růžově, tak má za zády Microsoft a i její vlastní situace se postupně zlepšuje.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here