HTC v Japonsku prodalo za první čtvrtletí více chytrých telefonů než Samsung

0

htc-logo

Zatímco v Evropě a troufnu si tvrdit i USA bylo první čtvrtletí pro tchajwanského výrobce HTC co se týče prodaných chytrých telefonů poměrně tragické, obzvláště pak porovnáme-li jej s konkurenčním Samsungem z Jižní Koreje, tak v Japonsku se mu dařilo naopak poměrně dobře.

Jak nedávno oznámila analytická agentura IDC, tak v období od začátku ledna do konce března letošního roku dokonce HTC na japonském ostrově Samsung co do počtu prodaných chytrých telefonů překonalo. Konkrétně bylo, co se týče podílu páté.

S 6,6 % předběhlo Samsung, který ještě v posledním čtvrtletí roku předcházejícího držel 8,8% podíl. I tak ale dalece zaostalo za prvním Applem (39,6 %) a trojicí domácích firem: Sharpem (14,6 %), Sony (13,3 %) a Fujitsu (8,3 %).

Největší podíl na tomto relativním úspěchu samozřejmě neměla nová vlajková loď HTC One, tak se v té době totiž ještě neprodávala. K růstu rychlejšímu než zaznamenala konkurence HTC pomohl dřívější model HTC Butterfly J.

Toto drobné vítězství, jak už dnes bohužel víme, nakonec zas až tolik neznamenalo. Nedokázalo totiž zvrátit tragické finanční výsledky prvního čtvrtletí. Na druhou stranu jde o jasnou ukázku toho, že HTC rozhodně není na všech trzích ze hry a naopak že se někde pomaleji jinde zas rychleji začíná vracet na své původní pozice. A to je rozhodně dobře.

Zdroj: androidauthority

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here