HTC nejspíše omylem odhalilo dvojici novinek z nového Androidu

2

android-jelly-bean-logo

Zatímco se stále neví, jakýže to Android nakonec Google na za necelých 10 dní začínající konferenci I/O představí, tak naše milované HTC už stačilo omylem prozradit dvojici nových funkcí, se kterými přijde. Konkrétně se spolu s lidmi z Google User Group San Francisko prořeklo v popisuju jednoho ze setkání, které je naplánované krátce po keynote, na které bude právě nový Android nejspíše představen.

Bohužel musím ale všechny nedočkavce zklamat, neprovalila se žádná úžasná funkce pro koncové uživatele, ale pouze dvě poměrně logická vylepšení, která využijí spíše vývojáři. Předně do Androidu nejspíše přibude podpora pro Bluetooth Low Energy (BLE), tedy technologii určenou pro energeticky nenáročné třeba i dloudobější spojení s externími bluetooth zařízením, kupříkladu hodinkami Pebble, monitorem srdeční činnosti a tak podobně.

Dále Android dostane aktualizovanou verzi OpenGL ES. Po aktuální verzi 2.0, která se na androidích zařízeních drží už od verze 2.1 Erclair, přijde konečně Open GL ES 3.0. To s sebou samozřejmě přinese spoustu nových možností pro hezčí hry a případně i lepší optimalizaci. Bohužel ale nastane problém s fragmentací, vedle softwarové podpory je totiž vyžadována také implementace na úrovni čipu, a tu dnes mají jen ta nejnovější zařízení s Qualcommem Snapdragonem S600 a několika dalšími. Na novinky budou moci zapomenout třeba i majitelé zařízení Tegry 4.

Zdroj: aspin

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here