Spekulace: HTC chystá tři nositelná zařízení včetně Google Now hodinek

0

HTC to nemá poslední dobou vůbec jednoduché, to je zcela zřejmé. Malé prodeje, několik po sobě jdoucích období ve ztrátě a obecná ostražitost vůči značce mezi spotřebiteli. Nyní to však vypadá, že se HTC chystá zpátky na vrchol a přinese několik zajímavých zařízení.

HTC_One_Nexus-experience

HTC se v poslední době snažil se svou řadou One prosadit v kategorii nejvýkonnějších zařízení, což je jistě dobrá myšlenka, pokud chce značku prezentovat v dobrém světle, na druhou stranu je zde těžké se prosadit. Strategie se tak nejspíš bude měnit a to díky tomu, že si HTC uvědomilo, že největší potenciál pro růst má v kategorii takzvaných low-endů, tedy méně vybavených přístrojů. Snahu můžeme vidět i zavedení služby Advantage nebo očekávaným uvedením model The All New One.

Hovořilo se i tom, že by společnost přinesla na trh další tablet, tentokrát částečně pod taktovkou Google, kdy bychom se dočkali Nexus tabletu od HTC. Upřímně, první tablet od HTC – Flyer, nebyl zrovna povedený kousek a po něm jsme se již žádného takovéhoto zařízení nedočkali. Nyní se také začíná příliš často skloňovat slovo HTC a nositelná zařízení.

Podle analytiků z Bloomberg by mohla společnost ukázat na Mobile World Congress 2014 v Barceloně až tři nositelná zařízení. První z nich by měly být chytré hodinky postavené na Qualcomm Toq, další zařízení hodinky, jejichž jádrem bude Google Now, což nebylo blíže specifikováno a poslední by měl být náramek pro přehrávání hudby.

Google Now by v hodinkách mohl být jistě zajímavým doplňkem, pokud by se jednalo o formu ovládání k další možnosti, jako jediný ovládací a funkční prvek se mi zdá nedostatečný. Jediná myšlenka, která teoreticky připadá v úvahu, je použití hodinek jako prodloužené ruky pro mobilní telefon.

Vytvoření levných hodinek pro zobrazení času a zadávání příkazů pro telefon bez nutnosti jeho fyzického použití by mělo smysl. Kdoví, třeba se HTC dohodlo na spolupráci s Googlem a dočkáme se hodinek s označením Nexus. Více bychom se mohli dovědět příští týden na MWC 2014. Jistě vás budeme případně informovat.

Zdroj: Bloomberg, Phonearena

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here