Google z Android marketu odstranil dalších 22 škodlivých aplikací

6

O tom, že malware pro Android již rozhodně není jen zlou pohádkou určenou pro strašení nových uživatelů, pravděpodobně nikdo z Vás nepochybuje. Na druhou stranu se dá naštěstí říci, že se mu můžete s trochou zdravého uvažování poměrně bez problémů vyhnout. Že je to však občas problém, se bohužel znovu potvrdilo i u nedávno odstraněných 22 škodlivých aplikací od vývojářského účtu Logastrod z Android marketu.

Proč píši, že se jim dalo s trochou zdravého uvažování vyhnout? Inu v naprosté většině šlo o falešné dvojníky známých her jako Angry Birds, Assassins Creed Revelations, Need for Speed a dalších anebo o již na první pohled poměrně podezřele se tvářící aplikace na horoskopy nebo živé tapety na motivy Twilight a podobně. Pokud by Vám to nepřišlo nikterak divné, tak všechny navíc požadovaly oprávnění k odesílání SMS, čehož také následně využívaly a posílaly zprávy na čísla zvýšené sazby, čímž také svým tvůrcům vydělávaly peníze.

I přes tento fakt si je podle odhadů stáhlo na 14 000 lidí a to prosím jen z následujících zemí, na které byly cílené: Rusko, Ázerbájdžán, Arménie, Gruzie, Česká republika, Polsko, Kazachstán, Bělorusko, Lotyšsko, Kyrgyzstán, Tádžikistán, Ukrajina, Estonsko, Velké Británie, Itálie, Izrael, Francie a Německo.

Nakonec tak asi bude třeba znovu připomenout, že při instalaci je nutné prohlédnout seznam oprávnění a v případě nepochopitelných položek aplikaci raději neinstalovat.

Zdroj: zarohem

 

zvýšené

6 KOMENTÁŘE

 1. S přihlédnutím k tomu, že dokážete napsat 5 hrubek v jedné větě, předpokládám, že jste žákem prvního stupně základní školy, pane Houško. Ten pravopis je otřesný, nemůžete si (pro náš i svůj klid) zopakovat shodu podmětu s přísudkem a případně přídavná jména?

  • Omlouvám se, do éteru se bohužel omylem dostala pracovní verze, tj. ne ta opravavená. Nyní by již mělo být vše v pořádku.

 2. Ano, všiml jsem si jich v pátek například NFS SHIFT ktera byla zadarmo a když jse ji naistaloval tak mne to odkazovalo na webove stranky s reklamou kde bylo gratuluji jste vítěz a hned mi bylo jasne co to je, Firma údajna mněla nazev App … místo electronics arts nebo nederland ktery je vlastník

  • Děkuji za zastání, ani nevíte, jak taková věc potěší.
   Nicméně kdybyste viděl, o jakou verzi článku se jednalo, tak byste si na čelo asi klepal také ;).

  • Musím také říct,že je to můj nejoblíbenější redaktor ze všech ČR/SK serverů zabývajících se Androidem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here