Google spouští nový systém pro hodnocení a recenze aplikací obchodu Play.

0

Někdo by mohl brát obchod Google Play jako chaotickou snůšku aplikací v ohledu jejich podání a nahrávání, nemluvě o jejich následném ohodnocení a dokonce i kvalitě. Nyní se však zdá, že si Google udělá ve svém obchodě pořádek, protože byl oznámen nový systém zahrnující třídění hodnocení dle věku, manuální recenze a jiné počiny cílící na zlepšení kvality aplikací v Google Play.

google-content-rating

Vývojářům budou i nadále žádosti o uvedení aplikací povolovány nebo zamítány ,,v rámci hodin“, ale appky projdou daleko pečlivějším dohledem o něco dříve než doposud v podobě procesů týkajících se smluvních podmínek a jejich dodržování. Co se týká hodnotícího systému, ten bude automatický, přesto bude developerům umožněno vyplnit dotazník, který pomůže rozhodnout v tom, zda je aplikace vhodnější pro děti nebo dospělé. Podívejte se na hodnotící systémy, které bude využívat právě Google:

,, Nový systém hodnocení Googlu se spoléhá na tyto oficiální zřízení: Age Rating Coalition (IARC), Entertainment Software Rating Board (ESRB), Pan-European Game Information (PEGI), Australian Classification Board, Unterhaltungssoftware Selbstkontrolle (USK) a Classificação Indicativa (ClassInd). Území nepokrytá specifickými hodnotícími autoritami budou vykazovat obecná, na věk zaměřená hodnocení. Tento proces je rychlý, automatizovaný a nezpoplatněný.“

zdroj: http://www.phonearena.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here