Google+ se stane po třech letech anonymní

0

Když Google na I/O v roce 2011 představil svůj další pokus o internetovou sociální síť, všechny nás tak trochu zajímalo, čím se bude lišit od ostatních. Krom pozvánek, jež byly nutné pro přístup do bety a byly také součástí ostatních sociálních sítích na začátku životního cyklu, to bylo také skutečným přístupem k uživatelům. Po těch bylo vyžadováno opravdové jméno, jinak internetový gigant hrozil zablokováním účtu.

Googleplus_chiclet_Red

Za to však především po propojování s YouTube sklidil vlnu kritiky. Ta byla povětšinou namířeno od příliš aktivních členů diskuzí pod různými YouTube videi, kterým se zrovna dvakrát nelíbilo, že ten často urážlivý komentář je napsán hned vedle jejich profilu. Když už tato hysterie a bojkot opadl, přichází Google s překvapivým stanoviskem. Podle něj dnešním dnem přestává po uživatelích vyžadovat skutečně vypadající jméno. Díky zmiňované provázanosti s YouTube tuto novinku uvítají právě především YouTube diskutéři.

Google Central Saint Giles16

V současnosti však ještě novinka není zaimplementována, mělo by se tak ale stát v následujících hodinách maximálně několika dnech. Google tak byl po třech letech nucen ustoupit tlaku internetové veřejnosti, jež je v kyberprostoru zvyklá na anonymitu. Většinou to ovšem také znamená zase o něco horší morální stav příspěvků, za které se majitel díky nedohledatelné identitě nemusí vůbec stydět.

 

Zdroj: google+

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here