Google představil Google Music Store

0

Přesně podle očekávání došlo na včerejší, v americkém Los Angeles proběhnuvší, akci Google k představení nového, k Google Music přidruženého, internetového obchodu s hudbou.
Nově tak bude možné, kromě nahrávání vlastních skladeb a jejich následného streamování do mobilních zařízení a desktopu, hudbu i kupovat. Samotný akt prodeje bude prováděn skrze rozšířený Android market, díky čemuž bude možný jak z webové stránky, tak i z androidího tabletu nebo mobilního telefonu.

Kromě následného streamování bude možné zakoupenou skladbu i zálohovat do počítače a to bez jakékoliv DRM ochrany v poměrně příjemné kvalitě 320kbps MP3.

Chybět samozřejmě nebude ani vysoká míra provázání se sociální sítí Google+ a video portálem YouTube. Na první jmenovanou se budou automaticky sdílet linky na Vámi zakoupené písně, přičemž Vaši kamarádi, nebo chcete-li lidé, které máte v kruzích, si ji budou moci jednou zdarma poslechnout úplně celou a pomocí téměř jen jednoho kliku případně i zakoupit.

Kapitolou samou pro sebe bude také možnost prodeje hudby. V podstatě půjde o stejně jednoduchou záležitost, jako v případě prodeje aplikací. Bude se tak stačit zaregistrovat, zaplatit $25 poplatek, nahrát hudbu, vyplnit veškeré potřebné informace jako žánr název, cenu a podobně a můžete prodávat. Stejně jako v případě aplikací navíc hudebník dostane celých 70% z výdělku, 30% si nechá Google.

A nakonec špatná zpráva, služba bude alespoň zpočátku omezená pouze na USA. Na druhou stranu, vzhledem k tomu, že se k nám dostal již i iTunes, tak by ani příchod Google Music nemusel trvat nikterak dlouho.

Videa z používání služby

Začátek: 29:30

Zdroj: ac, as

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here