Google nakupuje i nadále, tentokrát patenty pro mobilní síť

0

Společnost Google stále ještě nepolevila při posilování už tak dobré pozice na trhu. Nedávno jsme mohli být svědky odkoupení společnosti Meebo a aplikací QuickOffice. Jako další se Google rozhodl koupit patenty pro zvýšení efektivity mobilní sítě. Můžeme jen spekulovat, co tímto krokem zamýšlí, ale rozhodně zase o něco více rozšířil své obrovské portfolio patentů, které primárně slouží jako ochrana Androidu.

Google odkoupil patenty od společnosti Magnolia Broadband. Jedná se o patenty pro zvýšení kapacity sítě, zlepšení přenosových rychlostí, rozšíření pokrytí a úspory energie. Společnost zjistila, že je daleko efektivnější soustředit signál jen do jednoho směru, a to směrem k základní stanici, než vysílat do všech směrů.

Díky tomuto zjištění se zrodilo několik patentů a podle tvrzení společnosti, která strávila roky vývojem a testování, lze zvýšit kapacitu sítě až o 40 procent. O dalších 30 až 40 procent může být navýšeno pokrytí vysokorychlostních sítí. Přenosová rychlost se prý dokonce zdvojnásobí a oblast pokrytí jedné buňky se zvětší o celou jednu čtvrtinu. I přesto dokáže uspořit 10 až 15 procent energie.

Zdroj: slashgear.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here