Google Glass získal patent na touchpad v obroučce

2

Projekt chytrých brýlí od Google, Google Glass, je bezesporu jednou z nejzajímavějších věcí, co jsme za poslední dobu viděli. Není tak divu, že se kolem něj vytváří poměrně výrazná vrstva spekulací, odhadů a domněnek, které nakonec vyjdou jako nepravdivé.

Jedním takovým případem za všechny je jejich ovládání. Zpočátku se objevovali takřka sci-fi spekulace, že je budeme ovládat pohybem hlavy a očí, poté se uvažovalo o řešení podobné Kinectu a tento týden nakonec přišly skrze zprávu o uznání patentu informace o dotykovém touchpadu ve vnější straně obroučky.

Tento způsob ovládání by potvrzovali i dřívější fotografie a videa z používání, které interakci s nějakou dotykovou ploškou na obroučce brýlí ukazovali. Alespoň v současné generaci tak asi budeme muset zapomenout na vysněné ovládání pohybem očí a drobnými gesty a budeme se spokojit s jednodušším a ne tak vzrušujícím touchpadem.

Na druhou stranu to neznamená, že byly alternativní cesty ovládání odpískány. Zřejmě se jich stále dočkáme, jen ne u prvního modelu, který by měl na pulty obchodů dorazit v nejlepším případě začátkem příštího roku.

zdroj: pha

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here