Google Drive omylem potvrzen v Google+ Hangout s vývojáři

3

O tom, že se Google Drive, či alespoň nějaká forma cloudového úložiště / synchronizačního nástroje chystá, asi již takřka nikdo nepochybuje. Co však jisté nebylo a stále úplně není je, kdy bude služba spuštěna a v jaké fázi vývoje se právě nachází. A na to v jaké fázy vývoje právě je se alespoň částečně podařilo díky jednomu nechtěnému odhalení a jedné uniklé aplikace přijít.

První došlo tento týden v pondělí k úniku MacOSX klienta, který se shodou náhod dostal do rukou redakce serveru Techcrunch. Ta následně aplikaci nainstalovala, a ačkoliv se jí nepodařilo službu kompletně zprovoznit, tak zjistila, že bude z největší pravděpodobnosti fungovat na podobném principu jako DropBox, tedy jedné či více synchronizovaných složek.

Současně také odhalila, že aplikace byla ve verzi 1.0.2891. Tedy zřejmě ve fázy posledního dokončování, ne-li již finální, tedy určené klidně k okamžitému vydání.

Tento pátek se pak v pravidelném Google+ Hangoutu (videokonference) mezi vývojáři mobilních aplikací a tvůrci Androida mihla na jednom z Nexusů Galaxy patřících zaměstnancům Googlu možnost sdílet soubor na službu nazvanou Drive s logem nápadně připomínajícím již dříve uniklé logo Google Drive.

Ani z jednoho úniku samozřejmě nutně nevyplývá, že je služba již hotová a že se dočká brzkého spuštění, nicméně je díky nim naprosto jasné, že se na ní již nějaký ten týden pracuje a že bychom se mohli dočkat i dříve než až za několik měsíců.

zdroj: techcrunch, ac

3 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here