Google dostal pokutu za vystavení dekoltu kanadské ženy na Street View

1

Jestli nepoužíváte právě dnes internet poprvé, už jste určitě postřehli nejeden šílený příběh o fotkách nebo jiných obrázcích skrze službu Google Street View. Pokud víte, kam se podívat, najdete opravdu všechno možné od fotografických chyb až po zachycení kriminálních činů. Nedávno se však stalo něco, co mělo pro firmu důsledky.

Jistá žena z Kanady totiž podala stížnost na společnost Google kvůli tomu, že byla zachycena na fotografii v předklonu na své verandě s odhaleným dekoltem. Kdokoliv si pak našel její adresu na Street View, si pak fotku mohl prohlédnout. Tomu, kdo byl zodpovědný za ,,rozmazávání“ informací typu registračních značek aut nebo adres, nejspíš cenzura výjevu nepřišla důležitá.

Google_Street_View_Car_01

Po obdržení stížnosti, lidé z Googlu rozmazali v podstatě celé obydlí, což je v pořádku, nicméně tím byla pro ně celá věc uzavřena. Dále odmítli vyplatit ženě jakékoliv odškodné se slovy, že byla během pořízení fotky odhalená na veřejnosti. Slabší má výhodu, a tak kanadské soudy nařídily společnosti, aby zaplatila poškozené $2,250 (zhruba 50 000 Kč) společně i se soudními náklady. Doplňme, že světový gigant mohl pustit z kapsy o dost více, protože žena si za emocionální poškození nárokovala dvacetkrát tolik.

Jaké z toho plyne ponaučení? Pokud uvidíte jet kolem auto Google Street View, ujistěte se, že jste dostatečně oblečeni na to, abyste se za sebe nestyděli před cizími, kteří si fotku prohlédnou na internetu.

zdroj: http://www.talkandroid.com

1 komentář

  1. A jaké z toho plyne ponaučení milé děti?

    Pokud uvidíte jet kolem auto Google Street View, ujistěte se, že jste NEdostatečně oblečeni na to, abyste pak taky mohli vysoudit nějakou tu kačku 😀

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here