Co je přesně příčinou hlasitostního bugu u Nexusu Galaxy

5

Ačkoliv je mi naprosto jasné, že o nedávno objevené a následně i s příslibem brzké opravy přiznané chyby s samovolnou změnou hlasitosti u Nexusu Galaxy bylo napsáno již možná až zbytečně mnoho, tak mi přišlo poměrně zajímavé přinést Vám vysvětlení, co za daným problémem, který se poměrně překvapivě objevuje pouze při připojení telefonu na 2G sítě frekvence 900MHz, stojí.

Abyste si nemysleli, sám nejsem žádným technikem a tak přinesu jen volný překlad vyjádření Lee Johnstona, programátora a systémového vývojáře, který se o daném problému rozpovídal v komentářích na serveru android central.

Jsem systémový inženýr a současně také vývojář. S podobnými problémy se tak setkávám takřka denně.

Jde tu jednoznačně o hardwarový problém způsobený rádiovým (elektromagnetickým) šumem procházejícím skrze hardware telefonu. //Poznámka redakce: Daný šum je následně zachycen na senzoru tlačítka, který jej vyhodnotí jako stisknutí.

Není se však třeba bát, současně jde totiž i o skrze aktualizaci softwaru velmi snadno opravitelný problém.  Když totiž měříte elektrický vstup například u tlačítek, tak se vždy setkáte s určitým šumem. Pokud tak Google zjistí, že postačí zvednout minimální délku signálu pro zjištění, tak pravděpodobně dojde k nápravě a s podobným problémem se již nikdo nesetká.

Jak jsem již řekl, jde o problém, s kterým se setkávám takřka denně a nejde tak o nic hrozného. Rádiový šum totiž vytváří signály o trvání kolem 1-40 ms, stisknutí člověkem naopak daleko více, něco mezi 100-200 ms.

Rozhodně tak nejde o nic hrozného jako při iPhone 4 antenagate, kdy se to opravdu nedalo opravit jednoduchou aktualizací softwaru. Jsem si tak jist, že problém bude opraven co nevidět a za chvíli po něm neštěkne ani pes. A lidé budou znovu říkat „WoW, zase jsem neměl pravdu, Google válí!“

Zdarec
Lee

Graf ceny produktu Samsung i9250 Galaxy Nexus poskytuje server Heureka.cz

5 KOMENTÁŘE

  1. „Ačkoliv je mi naprosto“ co? Tuhle větu nechápu jen já, nebo tam nějaký slovo vypadlo?

    Samsung Galaxy Prime nepatří zrovna mezi levné přístroje a HW není rozhodně jen o tom splácat nějaké výkonné součástky. Tyhle zašumělé signály by měl zachytávat už integrovaný obvod pro zpracování vstupů, pokud je to vedeno přímo do procesoru, tak myslím, že je to fakt laická chyba.

    Třeba taková Nokia byla známá tím, že neobsahovala dětské nemoci, telefony byly testovány dlouho než se začali prodávat. Samsung taky není zrovna nováček, ale tohle se dalo snadno otestovat… Ale možná v tom hraje roli Google, ten se snaží vypustit na svět výrobek ihned po tom co je funkční. Příliš spěchá s uvedením výrobku. Možná by jim prospělo mít nějaké testovací středisko pro jejich software a ještě líp středisko pro optimalizaci kódu Androidu…. Píšou to celé v Javě (krom jádra a knihoven, které komunikují přes Frameworky). Ta Java je hrozně těkopádnej jazyk… škoda

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here