Čína je příliš závislá na Androidu, měla by přejít na jinou platformu

0

android china

Podle nejnovější studie, kterou vydala Čínská akademie výzkumu telekomunikací pro ministerstvo průmyslu a informatiky, by se měla Čína začít zaměřovat na jiné platformy, než je Android. Operační systém od Googlu má na místním trhu více než 80% podíl mezi mobilními operačními systémy, což je pro čínskou vládu značně znepokojující informace.

Výrobci smartphonů a tabletů by měli nabízet více modelů na jiných platformách, například Windows Phone, Tizen nebo Firefox. S tím by měla logicky souviset i snaha čínských vývojářů o vytváření více aplikací pro výše uvedené operační systémy. Ještě lepším řešením by pro Čínu údajně byly místní operační systémy, které v současné době vyvíjejí výrobci Lenovo, Huawei, ZTE a Coolpad i internetoví giganti Baidu a Alibaba.

Tomu však odporuje vyjádření jedné z taiwanských firem, která se zabývá výrobou hardwarových komponentů. Ta uvádí, že na vývoj nového operačního systému už je dnes pozdě, neboť konkurence je příliš daleko.

Jedním z dalších řešení, které Čínská akademie výzkumu telekomunikací nabízí, je vydání nových nařízení, které by umožnili čínské vládě upravit Android k obrazu svému. Čína by tak následovala jiný komunistický stát, Severní Koreu, která už před několika lety přišla s linuxovým operačním systémem Red Star OS.

V poslední době to není poprvé, co čínská vláda varovala před službami Googlu. Už před několika týdny se ministerstvo průmyslu a informatiky nechalo slyšet, že Google kontroluje naprostou většinu čínského trhu a diskriminuje tak lokální konkurenci.

zdroj: pa

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here