Chromebook Pixel – chystá Google vlastní referenční netbook s Chrome OS?

0

chromebook

Stejně jako o Google TV, tak bohužel ani o Chromeboocích se nedá zrovna říci, že by šlo o nějak výrazněji úspěšné projekty. Obzvláště v posledních dvou měsících se tedy jejich podíl díky novým kouskům od Lenova, Samsungu a Aceru údajně poměrně rychle zvedá, nicméně ani zdaleka se nedá mluvit o tom, že by nějak výrazněji ohrožoval klasické notebooky, a to ať ty s Windows nebo i MacOSX.

Pomalu by se ovšem mohla situace začít měnit. Na základě uniklého konceptového videa a následného záznamu v dokumentaci k Chrome OS se totiž objevila poměrně důvěryhodná spekulace, že Google chystá vlastní referenční Chromebook – Chromebook Pixel.

O samotném hardwaru zařízení toho zatím moc nevíme, spekuluje se ovšem o blíže neurčeném ARMovém procesoru a hlavně přibližně 11‘‘ dotekovém displeji s rozlišením 2560 x 1700 obrazových bodů.

Oba parametry displeje by přitom byly ve světě Chromebooků unikátní, zatím žádné jiný netbook s Chrome OS nikdy neměl ani dotekový displej, ani takto vysoké rozlišení. Na druhou stranu, díky faktu, že Chrome OS v podstatě nepracuje s nativními aplikacemi, ale jen těmi webovými, by to neměl být z hlediska přizpůsobení většímu DPI problém.

Samozřejmě, že je kolem Chromebooku Pixel stále více otázek, než odpovědí. Neví se, zda opravdu přijde, přičemž i pokud se tak nakonec opravdu stane, tak o jeho dopadu na reálný podíl Chromebooků můžeme jen spekulovat.

Kdyby ale nic, tak by bylo jeho vydání poměrně jasnou ukázko toho, že Google na svůj polocloudový operační systém Chrome OS, postavený v podstatě jen na webovém prohlížeči a případně lokálně cachovaných webových aplikacích, stále nezapomněl a má s ním velké plány.

Zdroj: chromiumOS, aauthority; hothardware, gigaom

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here