Chameleon – Použitelný launcher pro tablety?

3

Skoro každý uživatel Android OS není vždy spokojen s nástavbou od výrobce zařízení. Ovšem již o něco méně lidí ví, že tyto problémy se dají alespoň částečně řešit pomocí launcheru. Někteří uživatelé, aby se kompletně zbavili nástavby, či čistého Androida, si přehrávají ROM, které vyhovuje jejich potřebám. U mobilních telefonů s tímto není větší problém, ale co tablety? Tam vidíme většinou čistý Android, který každému nemusí padnout do oka. Navíc LauncherPro, ADW.Launcher či jiné launchery moc dobře nefungují na tabletech. Nyní jsem ale našel vývoj launcheru, který je zaměřen speciálně na tablety. Tento launcher s názvem Chameleon je již v dokončovací fázi vývoje, momentálně se testuje a hledají se investoři do tohoto velice zakímavého projektu.

Je to nádherné, rychlé a uživatelsky přívětivé prostředí, čímž tvoří tento launcher velmi použitelným. Ale je tu jeden malý háček – Firma, která původně prodává Chameleon pro výrobce zařízení, nemůže najít kupce. Proto se vývojáři rozhodli, že zkusí jinou cestu – Kickstarter. Vývojáři mezitím tedy vyhledávají stále velkou firmu – pokud ji nenajdou, projekt se bude hradit z nás, dobrovolníků. Vývojáři ale nejspíše trochu přemrštili částku, kterou se snaží vybrat – jedná se o 50 000 dolarů. Ovšem, tato částka je i zcela pochopitelná, neboť vývojáři psali všechny kódy od základu sami, tedy se nejedná o nějaký launcher, který pouze přešel Photoshopem. Launcher také bude obsahovat svoje widgety a aplikace, které budou navrhnuty speciálně pro toto prostředí.

Úžasná věc na tomto projektu je i ta, že Teknision, zástupce společnosti má úctihodnou historii – byl totiž jedním z návrhářů uživatelského rozhraní pro BlackBerry Playbook. Jde tedy vidět, že už má něco zasebou a bude mít jistě jen skvělé nápady, jak tento launcher obohatit.

Osobně si myslím, že by to mohlo být velice zajímavé potencionální UI pro tablety – tedy za předpokladu, že někdy spatří světlo světa. Tento projekt se mi osobně velice zalíbíl a doufám, že jej někdy sami na našich Android tabletech budeme používat. A co si myslíte vy o tomto launcheru ?

 

Obrázky z prostředí:

     

 

Příspěvky na projekt : ZDE

Zdroj: Androidpolice.com

 

3 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here