Bezdomovec programátor vydal svou první aplikaci po 3 měsících učení

0

Programování aplikací a her pro mobilní zařízení, otevírá nové možnosti všem programátorům a nejen jim. Důkazem budiž příběh programátora Patricka McConloguea, jenž na ulici oslovil  bezdomovce  Lea Granda, kterému učinil nabídku: Buď si vezmeš těchto 100 dolarů, nebo tě můžu naučit programovat. Bezdomovec Lee si chytře vybral druhou možnost a Patrik se pustil do výuky základů programování v Javě.  Bezdomovci stačilo zapůjčil starý notebook Samsung Chromebook a 3 použité učebnice o Javě. Ten se pak jednou denně scházel s programátorem a dostával cenné lekce.

Výsledek jejich snažení si můžete nyní stáhnout v Google play i vy jedná se o aplikaci Trees for Cars, jejímž hlavním cílem je šetřit životní prostředí. Aplikace přichází s vylepšenou aplikaci spolujízdy. Kdy stačí pouze vložit do aplikace adresu, kde si přejete dopravit. Aplikace ihned Váš požadavek zašle na řidiče nabízející spolujízdu ve Vašem okolí, ti se s Vámi již spojí, a spolujízda může začít. Aplikace Vám zároveň ukáže kolik zplodin oxidu uhličitého (CO2) nebylo vypuštěno zbytečně do ovzduší.

treesforcars

http://www.youtube.com/watch?v=vJ2INl29sfc

Aplikace sice není bezplatná, ale její pořízení není nikterak nákladné stojí necelých 20 Kč. Navíc koupí aplikace přispějete „bezdomovci programátorovi“ na další vzdělání.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Zdroj: businessinsider.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here