Avast odkoupil za 1,3 miliardy dolarů AVG

0

avast-avg-antivirus-softwarePokud používáte bezplatný antivirus, je docela pravděpodobné, že se jedná o Avast nebo AVG, jelikož se jedná o jedny z největších hráčů na tomto trhu. Oba jsou poměrně silným a všestranným řešením, ale zaměřují se na nepatrně odlišné trhy, což ostatně potvrzuje i dnes oznámený obchod.

Avast nabídl společnosti AVG určité množství peněz v hotovosti a zbytek ve splátkách, přičemž AVG tuto nabídku nadšeně přijalo a má za to, že je to skvělé pro budoucnost a akcie společnosti.

Avast nabízí za jednu akcii AVG 25 $, což je o 30% více než je současná cena akcií společnosti na trhu, takže AVG radí akcionářům, aby tuto nabídku přijaly.

Slova ze strany AVG:

Jsme přesvědčeni o tom, že když spojíme své síly se společností Avast, hodně podpoříme naše cíle růstu a uděláme to nejlepší pro naše akcionáře, … Tato změna umožní urychlit investice na rostoucích trzích a nadále se zaměřovat na poskytování komplexních a jednoduchých řešení pro spotřebitele a podniky.

Pokud jde o Avast, zdá se, že se nechystá na žádnou významnou restrukturalizaci a v současné době neplánuje dostat uživatelskou základnu AVG ke svému Avastu. Avast totiž vidí velký potenciál v tom, že AVG používá 400 milionů uživatelů na počítačích a 160 milionů uživatelů na svých mobilech. Avast se vyjádřil takto: „jedná se nám de facto o senzory, které nám poskytují informace o malwarech, díky čemuž nám je následně pomohou objevovat a zneškodnit hned jakmile se objeví,“. Rozhodně chytrý strategický tah.

Dohoda by měla být dotažena do konce někdy od 15. září do 15. října, což závisí hlavně na regulačních úřadech.

Zdroj

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here