Audio-technica ATH-M30x – ,,Na takové to domácí poslouchání…“ (recenze)

0

Japonská značka Audio-technica není mezi českými zákazníky příliš známá. Přitom nabízí kvalitní produkty za přijatelné ceny. I díky tomu jsme se nyní podívali na velmi zajímavý model ATH-M30x, který za necelé 2 tisíce korun nabídne velmi kvalitní poslech. Má však i pár mínusů, na které jsme si posvítili v naší dnešní recenzi.

Kvalitní výstup bez úprav

Filozofie sluchátek od Audio-technicy razí surový zvukový výstup. Jde tak přímo proti svému velkému konkurentovi v podobě značky Beats by Dr. Dre. Výsledný zvuk tak dostanete v naprosto surovém stavu bez jakýchkoliv úprav a přidávání basů nebo výšek.

Audio-technica ATH-M30x 2

Někomu tak sluchátka nemusí úplně vyhovovat, a pokud posloucháte hudbu, která si podobné „vylepšování“ zvuku přímo žádá, možná vás trochu zklamou. Já jsem se ale zařadil do druhé skupiny posluchačů, která tento fakt ocenila. Sluchátka také dokáží skvěle odtlumit okolní ruch. Nedisponují sice žádným aktivním filtrem, jak je tomu například u Sony, ale i tak se nemusíte o svůj audio zážitek nikterak obávat.

Plastové, ale spolehlivé zpracování

Nízká cena se nejvíce podepsala na použitých materiálech. Sluchátka jsou z velké části tvořeny plasty a svým nevýrazným designem příliš okolí nezaujmou. Právě díky použití plastů jsou však sluchátka extrémně flexibilní, a pokud je chcete nosit v batohu, nemusíte se o ně bát tak, jako tomu je u stejně cenově postavené konkurence.

Audio-technica ATH-M30x 1

Sluchátka jsou opravdu extrémně flexibilní a skladná. To stejné platí i o nastavitelnosti výšky. Ta zde není řešena po předem navolených skocích a nehrozí tak, že by vám na hlavě špatně seděla. I přes neatraktivní plastové zpracování se tak jedná o velmi pohodlné řešení, které by mělo vyhovovat každému.

Pro domácí posluchače

Sluchátka dokáží skvěle odtlumit okolní zvuk, pro poslech například při běhu nebo v hromadné dopravě se ovšem příliš nehodí. Je to dáno hlavně dlouhým kabelem, který má na 3 metry a právě při přepravě může běžnému uživateli vadit. Není zrovna dvakrát příjemné, když vám z kapsy visí ještě více než metr kabelu.

Audio-technica ATH-M30x 6

Ten navíc není vyměnitelný, takže se situace nedá vyřešit nijak uživatelsky přívětivě.  Tato možnost je dostupná až u vyšších modelů M40x a M50x, které ale jsou svou cenou už mnohem výše. Je to tak určitá daň za cenu pod dvěma tisíci.

Za málo peněz dostatek muziky

Sluchátka Audio-technica ATH-M30x jsou velmi kvalitním produktem za vskutku přijatelnou cenu. Ta se však podepsala na nevyměnitelném kabelu a trochu nevýrazným designem. Ve všech ostatních parametrech však překonávají své cenové konkurenty, a pokud jsou 2 tisíce váš cenový limit, mohu vám je vřele doporučit. Hodí se ale především na domácí poslech, a jestliže hledáte něco pro poslech hudby na cestách do školy nebo práce, zkuste investovat do vyššího modelu s vyměnitelným kabelem nebo se raději podívejte po nějakých jiných. Anebo se ještě můžete smířit s délkou kabelu, není to ale tak malý ústupek, jak se na první pohled zdá.

www.youtube.com/watch?v=rKinQug6KKk

Sluchátka nám do recenze zapůjčil český prodejce Pro Music

promusic Audio technica ATH M30x   Za málo peněz dostatek muziky (recenze)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here