ARM ukazuje novou generaci GPU Mali – až 10x větší výkon

1

Není tomu dávno, co bylo oznámeno první zařízení vybavené grafickou bestií NVidia Tegra 3 – Kal-El a již tady máme oznámení rovnocenného nebo snad i výkonnějšího grafického čipu od konkurence.

Konkrétně dnes ARM vydal první promo video k novému čipu Mali T658, který má údajně nabídnout až 4x větší výkon než současný top model T604 a tím pádem dokonce 10x než v Exynos procesorech od Samsungu používaný Mali T400. Když si navíc uvědomíme, že i ta je výrazně výkonnější než například dnes již pomalu zastarávající Tegra 2, tak dojdeme ke zjištění, že půjde o opravdu výkonný grafický čip schopný počítat grafiku na úrovni dnešních konzolí.

Mali 658 je navíc plánován pro spojení s výpočetními jádry Cortex-A15, která zajistí bohatě dostatečný výkon i na procesorové části, celkové tak půjde o naprosto ultimátní mix hrubého výpočetního výkonu dost možná vyrovnávajícímu se nynějším levnějším notebookům.

http://www.youtube.com/watch?&v=j-nUGDc1Vcc

Ačkoliv se jedná o veskrze dobrou zprávu, tak alespoň mne osobně i trochu znepokojila. S androidímy zařízeními to totiž pomalu začíná vypadat jako s klasickými Windows počítači. Předtím než si je koupíte, tak si skoro musíte prostudovat nejen jaký má procesor a grafický čip takt, ale i od koho je a případně na jaké architektuře je postaven.

Nakupování se tak stává obtížnější. A nejen to, ale i vývoj graficky povedených her je, kvůli nutnosti optimalizovat pro velkou palatu různých výrobců náročný a leckdy se ani nevyplácí, díky čemuž hry na Android vypadají vždy o řád hůře, než ty například na iOS.

Zdroj: pha

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here