Aplikace Brightest Flashlight odesílala inzerentům polohu uživatelů bez předchozího upozornění

1

Brightest Flashlight FreeMysleli jste si, že aplikace, která má v Google Play Store bezmála 100 milionů stažení a pětihvězdičkové hodnocení, je naprosto bezpečná? Informace zveřejněná americkou organizací pro poctivý obchod Federal Trade Commission (FTC) hovoří o opaku.

Brightest Flashlight Free (do češtiny strojově přeloženo jako Nejjasnější Svítilna Zdarma) je podle hodnocení užitečnou aplikací, která promění váš smartphone ve svítilnu. Aplikace od vývojářské společnosti GoldenShores Technologies ale zároveň odesílá inzerentům data o poloze uživatelů spolu s unikátními identifikačními údaji, a to bez jakéhokoliv předchozího upozornění nebo možnosti zakázání.

FTC nařídilo vývojářům, aby zajistili větší kontrolu nad sdílením umístění a podávali pravdivé informace, jakým způsobem tyto údaje sdílejí. GoldenShores Technologies zároveň musejí odstranit veškerá dříve získaná data.

zdroj: The Verge

1 komentář

  1. Tuhle aplikaci jsem používal chvíli v Samsung Galaxy Gear, protože hodinky bohužel tuto funkci nemají.
    Nevíte někdo o nějaké aplikaci pro Samsung Galaxy Gear, která by rozsvítila displej na plný jas? Nejlépe po doubleclicku tlačitka vypínače. Děkuji.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here