Android je stále nejpoužívanějším operačním systémem, a stále roste!

1

Společnost Statistica dnes vydala nová data z první poloviny roku 2016 týkající se operačního systému Android. Hlavní zprávou dne je však rekordní podíl prodaných kusů se systémem Android.

Operační systém Android je od roku 2011 nejpoužívanější a i letos bere hlavní podíl. Celkově mu patří za druhý kvartál letošního roku neskutečných 86,2 % trhu. V posledních letech se jeho podíl pohyboval okolo této hodnoty, přesto aktuální čtvrtletí překonalo rekord z minulého roku o 1,5 procentního bodu.Statista-Mobile-OS-market-share-2016

Navíc můžeme očekávat, že v nadcházejícím čtvrtletí Android tento rekord opět prolomí. Podíl operačního systému Android většinou roste až do chvíle, kdy je představen nový iPhone, poté mírně klesá. Přesto je velmi pravděpodobné, že se v příštím čtvrtletí podíl Androidu vyhoupne až na 88 %.

Druhým nejprodávanějším operačním systémem je samozřejmě iOS od společnosti Apple, který se v průběhu posledních let velmi pohodlně usadil na druhém místě. Ovšem podíl jablečného operačního systému se od roku 2011 stále snižuje. Apple doufá, že tento nepříjemný trend by mohl zvrátit s chystaným iPhonem 7.Statista-Smartphones-sales-by-OS

Společnost Statistica také zveřejnila počty prodaných kusů telefonů podle jednotlivých systémů. Nejvíce prodaných zařízení běželo na systému Android, který v druhém čtvrtletí dosáhl na téměř 297 miliónů kusů. Z pohledu na graf je zřetelné, že počet prodaných kusů se u systému Android stále zvyšuje.

Apple prodal ve druhém čtvrtletí 44,4 miliónů iPhonů. Pokud porovnáme nejsilnější vánoční období, tak zjistíme, že Apple v loňském roce prodal 71,53 miliónů iPhonů 6S a 6S Plus, kdežto o rok dříve 74,83 mil. iPhonů 6 a 6 Plus. Přesto stále můžeme mluvit o kontinuálním růstu prodejů.

zdroj

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here